30 grudnia 2012

Posiadając już nieco republikańskich legionistów przyszedł czas na zrobienie jakichś podstawek dowódczych. Niestety Corvus Belli posiada w ofercie jedynie szeregowych żołnierzy. Za radą Yoriego postanowiłem pobawić się w lekkie konwersje dowódców z nieco późniejszego okresu, kiedy to Rzym jest już cesarstwem.
I have some republican legionaries, so it's time to make some bases with command. Unfortunately Corvus Belli have only soldiers and lack any form of officers. On the advice of Yori I'v decided to make a little conversion on commanders from range of early imperial Romans.

Pierwszą rzeczą była zmiana hełmu jednego z jeźdźców na montefortino. Prosta sprawa, uciąłem główkę legionisty i przyczepiłem w miejsce głowy jeźdźca. Drugie zadanie było trudniejsze niż myślałem; zamienić pancerz łuskowy dowódcy na metalowy kirys z wyrzeźbionymi mięśniami. Dremelkiem usunąłem znaczną częśc brzucha, w to miejsce włożyłem nieco Green Stuffu i zacząłem rzeźbić. Szło opornie, w sumie to nie miałem pomysłu, co ja tu w ogóle chcę osiągnąć. Wreszcie cośtam powstało i po pomalowaniu prezentuje się znośnie.
First thing to do, was to change helmet of one cavalryman to montefortino. Easy work. I cut head from legionary and glued to the body of rider. Second job was harder than I thought: change scale armour of the commander into metal cuirass with carved muscles. With dremel I've removed part of stomach and in this place I've put some Green Stuff. Carving is diffucult for me, so after really long time I stoped and moved away. Something emerge and after painting it presents tolerably.

Po takim ciosie w twarz zarzuciłem dalsze plany. Podstawą było dla mnie pozbycie się spodni i wyrzeźbienie tunik, ale efekt mógłby być tragiczny.
After this face punch I've threw further plans. Basis was remowing trousers and make some tunics, but effect would be tragic.

Bądź, co bądź, pomalowałem całość. Na podstawkę z pieszym dowódcą wrzuciłem 2 legionistów w kolorach pasujących do jednego z pomalowanych legionów.
After all, I've painted whole. On the base with commander on foot I've placed 2 legionaries with shield pattern mating one of the painted legion.W tym momencie mam już wszystkie potrzebne podstawki wojsk pomocniczych (auxiliares): galijską i hiszpańską jazdę, harcowników, średnią piechotę. Brakuje jeszcze 8 podstawek legionów, by stworzyć podwójną armię do DBA. A w przyszłości pewnie i do Field of Glory.
Now I have all necessary bases of auxiliary troops: gallic and spanish cavalry, skirmishers and medium infantry. I need only 8 bases of legionaries to make double DBA army. And mayby Field of Glory army in the near future.

1 komentarze:

Jarek pisze...

Ładnie wyszli, mogłeś nie pisać o rzeźbieniu pancerza - wygląda świetnie :)

Prześlij komentarz

 

Copyright 2010 Kadzikowo.

Theme by WordpressCenter.com.
Blogger Template by Beta Templates.