27 marca 2013

Następne na warsztacie znalazły się płoty. To chyba mój ulubiony element terenu! Są proste w budowie, łatwe w przechowywaniu i w transporcie, ciężko je zniszczyć, na polu bitwy nie przeszkadzają za bardzo, bo są małe, więc wszędzie można je wcisnąć i dopasować, dodają +50 do wyglądu stołu oraz do możliwości taktycznych naszych sił.
Next on the workbench were fences. This is probably my favorite part of terrain! They are easy to build, easy to store and transport, hard to damage, don't "overcowd" battlefield, because are small and fit everywhere, add +50 to the look of the table and to tactical capabilities of our forces.

Długo zastanawiałem się z czego je zrobić. Zapałki są za krótkie, wykałaczki podobnie. Udało mi się znaleźć sporą ilość patyczków do szaszłyków. Długie na prawie 30 cm dają się ciąć na wymiar. Są też dość grube i nie ma problemu ze spłaszczeniem ich, by uzyskać topornie ociosane deski. Dodatkową zaletą drewna nad plastikiem jest też możliwość klejenia Wikolem; kiedy już chwyci to trzyma mocarnie! Nie ma szans, by coś słabszego niż nadepnięcie zepsuło te płotki.
I wondered for a long time about correct material. Matches are too shortand so toothpicks. I managed to find quite a number of sticks for skewers. Long for nearly 30 cm, can be cut to size. There are also quite thick, and there is no problem with flattening them to get blocky hewn planks. An additional advantage of the timber over plastic is also the possibility of bonding it with glue for wood (this white glue every wargamer use, but I cannot remember how it's name in English) When he seizes it holds powerfully! There is no chance that something weaker than stepping broke this fences.
 
Całość pomalowana od brązów po brudną biel i standardowo wykończona trawką. Prezentuje się obiecująco i nie mogę się doczekać pierwszych rozgrywek. Niestety zanim dostanę figurki minie trochę czasu, który przeznaczam na robienie domków (konstrukcje już są, czekają tylko na deskowanie i brudzenie farbą).
All painted from browns to off white and finish with static grass. Looks promising and I look forward to the first game. Unfortunately, before I get miniatures it will take some time so I'm going to spend it making houses (constructions are ready, just waiting for boarding and paining).0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright 2010 Kadzikowo.

Theme by WordpressCenter.com.
Blogger Template by Beta Templates.